Неправильне харчування, прийом великої кількості ліків, вживання спиртних напоїв викликає у людини печію. Так називають відчуття печіння в грудині або під ложечкою, що символізує проблеми із шлунково-кишковим трактом.
Щоб ліквідувати неприємні відчуття, пропонуються ліки від печії.
Види препаратів
Причини печії та її симптоми можуть бути різними, тому для лікування можуть застосовуватись кілька груп лікарських засобів:
- Антациди покликані захищати слизову оболонку шлунка від надлишкової кислоти. Вони спрямовані на придушення показника кислотності, змінюють концентрацію шлункового соку та зменшують печію.
- При пошкодженні слизової оболонки, потрібно закривати ділянки шлунка від впливу їжі, напоїв, ліків, що потрапила в нього. І тому служать кошти звані гастропротекторами. Вони обволікають стінки та відновлюють природну оболонку.
- Спазмолітики спрямовані на зменшення болю. Вони знімають спазми шлунка.
- Для підвищення тонусу стравохідного сфінктера, закриття кишечника після проходження перетравленої їжі, використовуються прокінетики та протиблювотні препарати. Вони також нормалізують моторику кишківника.
Випускають препарати у вигляді таблеток або капсул, які потрібно ковтати. У цьому випадку вони розчиняються в шлунку і викликають лікувальний ефект, який проявляється не відразу. Є пігулки для розсмоктування, коли у шлунок кошти потрапляють вже у рідкому вигляді при ковтанні слини. Також реалізуються препарати у вигляді суспензій та гелів, які діють практично моментально.
Вибір
Купуючи та використовуючи засоби від печії, потрібно точно знати причину появи болю та підбирати препарати з відповідною фармакокінетикою. Одним з найкомплексніших впливів мають антациди. Вони мають швидкі дії, комплексно захищають від будь-яких варіантів печії. Однак варто враховувати, що їхня дія триває нетривалий час.
Якщо потрібна триваліша дія, коли печія стає регулярним явищем, то краще звертатися до використання гастропротекторів. Вони закривають стінки шлунка від надмірної дії кислоти, забираючи основні симптоми печії. Можуть вирішити проблему, відновивши природні функції даного органу.
При виборі препаратів обов’язково провести консультації з лікарем, пройти дослідження за допомогою зонда, щоб точно визначити причини хворобливих явищ і вирішити питання комплексно, відновивши роботу шлунка.