Одним із сучасних видів обладнання, що використовується в опаленні будинків, є теплові насоси. Ці пристрої беруть енергію з навколишнього середовища, і дозволяють економити на витратах нагрівання приміщень значні суми грошей.
Щоб зрозуміти всі особливості подібних систем, пропонується дізнатися подробиці на http://www.mycond-heatpump.com.ua/uk/shcho-take-teplovyy-nasos/
Основні переваги теплових насосів
Сонце нагріває Землю та всі об’єкти, які на ній знаходяться. Це стосується водойм, ґрунту, атмосферного повітря. Цю енергію можна видобувати за допомогою спеціального обладнання, та пускати на нагрівання теплоносія у системі опалення. Про роботу системи, і які пристрої знадобляться для цього, пропонується дізнатися більше на https://mycond-heatpump.com.ua/uk/catalog/teplovij-nasos-povitrya-voda
Серед переваг, які мають теплові насоси, варто виділити:
- Витрати потрібні лише на закупівлю та монтаж обладнання, далі насос працює безкоштовно.
- Енергія, яку споживає обладнання, відноситься до відновлюваної, вона не може вичерпатися, доки Сонце висвітлює Землю.
- Система є екологічною, вона не забруднює навколишнє середовище, не чинить на неї шкідливого впливу.
- Створення системи з тепловим насосом є вигідним вкладенням коштів, обладнання та його монтаж окупається за короткий термін.
Принцип дії
Сам тепловий насос має два контури: зовнішній, спрямований на забір тепла, та внутрішній, де отримана енергія передається на теплоносій у системі опалення приміщень.
У першому контурі тепло поглинається за рахунок випаровування фреону, що циркулює в ньому. Він у газоподібному стані потрапляє у другий контур, де стискається за допомогою компресора, конденсується, і в ході цього процесу виділяє тепло, яке передається на воду, або інший теплоносій в опаленні.
Серед основних джерел одержання енергії можуть бути такі варіанти:
- Грунт, де елементи поглинання тепла потрібно розміщувати нижче за точку промерзання в конкретному регіоні.
- Різні водоймища або великі резервуари: озера, річки, водосховища, басейни. Встановлюються пристрої для відбору тепла на дні.
- Атмосферне повітря.
Як джерела також можуть виступати скельні породи, підземні води. Теплові насоси обов’язково враховують вид джерела тепла, тому вимагають певної форми труб, де циркулює фреон, вибір їх протяжності, розміру. Існують горизонтальні, вертикальні, спіральні варіанти.
Враховують глибину прокладки теплоприймачів, їхню кількість, загальну довжину, щоб розрахувати потужність теплового насоса.