Пшениця в основному вирощується для використання її у виробництві борошна, з якого випікають хлібобулочні вироби. Вона є сировиною для створення продуктів харчування людей та поширюється саме в такій якості.
Однак не все зерно може використовуватися тільки у такому варіанті, окремо виділяється фуражна пшениця.
Концепція
Терміном «фураж» позначають корм для сільськогосподарських тварин. Тому назву фуражна пшениця застосовують для зерна, яке йде в корм курям, качкам, коням, великої рогатої худоби, свиням. Її використовують у сумішах з іншими продуктами.
У подібну партію визначають пшеницю, якщо вона має такі властивості:
- У ній є значна частка пошкоджених зерен.
- При аналізі виявляється великий вміст вуглеводів, особливо крохмалю. Пшениця має у своєму складі низький вміст білків та жирів.
- Зерно містить малу кількість клітковини та має низьку вологість.
Можна купити пшеницю на https://glendeal.com/ua/, що підходить для корму тварин за оптимальними цінами. Вона відповідає міжнародним стандартам, які допускають такі показники у фуражному зерні:
- Зерно має звичайну форму та колір, у ньому немає запаху гнилі, плісняви та інших сторонніх ароматів.
- Допускаються домішки у вигляді іншого зерна не більше 15%, насіння бур’янів не більше 1% та інших мінеральних частинок не більше 3%.
- Фураж не повинен мати шкідників, зерен, уражених фузаріоз може бути до 1%, сажковим грибком до 10%. Інших хвороб не допускається.
Пропонується подивитися та вибрати більше товарів на https://glendeal.com/ua/cultures/kukurudza/ продавця, що реалізує сільськогосподарські культури.
Правила вирощування
Фуражну пшеницю культивують як звичайну, по суті це зернові п’ятого класу, перші чотири використовуються при створенні їжі людини, останній віддається на корм худобі.
Серед правил вирощування варто виділити:
- Ґрунт повинен бути якісно підготовлений, мати запас кисню та азоту. Для цього пшеницю варто сіяти по вівсу чи різним сидератам.
- При сівозміні потрібно використовувати дворічний перерву, змінюючи ділянки посіву культури.
- Висівати можна навесні ярі культури та восени озимі.
Обов’язково проводити боронування ґрунту після оранки, обробляти поле від бур’янів. Потрібно внесення калійних, азотистих та фосфорних добрив. Посадка ведеться рядковим способом шириною між рядами до 15 см. Прибирання та обмолот можна вести комбайнами в полі, або отримувати зерно з колосків безпосередньо на майданчику збору та зберігання.