Шайба — метиз у вигляді сплощеного кільця. У побуті частіше можна побачити сталеві (у складі поширеного різьбового кріплення). Однак є й інші різновиди.
Кому та навіщо може знадобитися купити мідні шайби на https://store.aspua.com/shaybi-midni/ магазину будтоварів?
Специфіка мідної продукції
Головна особливість – мідь дуже м’який та пластичний метал. Зазвичай цінуються навпаки тверді металовироби, що добре тримають форму, але в ряді випадків податливість необхідна.
Мідь хімічно стійка — не боїться води та інших агресивних сполук, не руйнується при контакті з ними. Має високу електропровідність, не відрізняється магнітними властивостями. Мідні шайби витримують експлуатацію при температурі близько 250 градусів вище або нижче нуля, спокійно переносять температурні коливання та стрибки тиску.
Знаючи ці характеристики матеріалу, легко зрозуміти, чому саме мідь є оптимальною для завдань, про які нижче.
Застосування
Мідні шайби виконують роль ущільнювача у місцях з’єднання — насамперед у різних трубопроводах. Здатність легко деформуватися під тиском є плюсом, що дозволяє за допомогою мідної шайби загерметизувати вузол. Прилеглі елементи «впечатуються» в неї, таким чином виходить ідеальне припасування і щільне з’єднання. Сталева шайба на таке не здатна.
Мідний одноразовий ущільнювач. Після того, як з’єднання розкручено, деформований виріб не можна повернути на місце (воно не виконуватиме свою функцію, ймовірна протікання), необхідно встановити нову гладку шайбу. На щастя, ціна розхідника невисока.
Завдяки цій здатності мідні шайби широко застосовуються в різних трубопроводах, якими рухається рідкий або газоподібний вміст, пневматичному обладнанні. Зім’ятий мідний прошарок у місцях, наприклад, прилягання фітингів, не дозволяє субстанції просочуватися назовні на стиках – немає щілин.
Оскільки мідь є високостійкою до корозії, установка шайби може мати захисну функцію. Виріб гасить вібрацію і, як будь-яка шайба, сприяє адекватному розподілу навантаження на сусідні елементи, приладобудування, обладнання.