Одним із матеріалів, який використовується для створення каналізаційних труб та ємностей, є поліпропілен. Даний тип полімеру має потрібну міцність, при цьому з нього можна створити різноманітні за формою та розмірами вироби.
Для формування системи автономної каналізації пропонується замовити вироби на https://konard.ua/ua/, де є все необхідне.
Переваги
Найважливішою особливістю поліпропіленових елементів є їхня стійкість до агресивних середовищ. Тобто пластик витримує розміщення в ґрунті, багаторічне прокачування стоків, не змінюючи своїх властивостей і не втрачаючи герметичності.
З поліпропілену можна виготовити ємності, куди збиратимуться стоки, також у цих резервуарах може проводитися переробка відходів анаеробними та іншими методами. Тобто, полімерні вироби є універсальними.
При цьому зберігається висока міцність труб, ємностей та інших деталей, вони витримують перепади температур, здатні розміщуватись у землі, коли їх зверху засипають значним шаром ґрунту.
Вартість такої продукції нижча, ніж металева, установка проста, не вимагає застосування спецтехніки або складних будівельних навичок. Термін служби каналізації сягає десятків років без втрати первісних параметрів.
Встановлення
Процес монтажу вимагає дотримуватися кількох важливих правил:
- Труби укладаються з ухилом 5°, адже каналізація є безнапірною системою і потрібно забезпечити природний стік.
- Розміщують магістралі так, щоб він і не промерзли взимку, якщо каналізація в цей період не використовується.
- Резервуари для збору стоків встановлюють так, щоб нижня частина знаходилася глибше точки промерзання ґрунту.
- Поліпропіленові ємності встановлюють на рівний, ущільнений гравійно-піщаний шар або бетонну стяжку. Додатково закріплюють канатами, щоб ємності не видавило морозним пученням.
- Котлован з поліпропіленовими ємностями заривають, обсипаючи стінки м’яким ґрунтом без каміння та гілок, щоб не порушити герметичність у разі рухів маси землі.
Спочатку складають план виведення труби з дому чи іншого об’єкта, вибирають глибини розміщення відвідної каналізаційної магістралі. Місце для встановлення резервуара збору стоків вибирають виходячи з правил розміщення таких об’єктів. Повинні дотримуватися відстані від житлових та підсобних об’єктів, рослин, доріг, водойм.
Загалом процес простий, не викликає труднощів, важливо лише врахувати всі особливості монтажу, підібрати резервуари виходячи із величини стоків.