Сьогодні камін із повітряним опаленням є не просто красивим елементом декору приміщення, а й часто основним джерелом тепла. Таке обладнання складе гідну конкуренцію централізованому опаленню та іншим методам обігріву, а багато в чому — навіть перевершить їх.
Якщо ви в пошуках альтернативних джерел опалення для свого житла, то обов’язково зверніть увагу на топки з повітряним контуром. Це один із найактуальніших і найпрактичніших варіантів! Пропонуємо розібратися в особливостях його роботи та експлуатації, видах, а також перевагах і недоліках.
Принцип роботи каміна з повітряним контуром
Найкращий асортимент камінів із повітряним опаленням — на kratki.ua. В інтернет-магазині можна детально вивчити технічні характеристики кожної моделі, візуально оцінити їхній дизайн. А ось про механізми роботи таких камінів ми розповімо докладніше. Тут головну роль відіграють закони конвенції: гаряче повітря заміщає холодне, підіймається повітропроводом і циркулює розподільними каналами (або рукавами, як їх часто називають). Продукти згоряння відводяться назовні через димохід. Також буває інший тип подачі теплого повітря — механічний, за допомогою термовентилятора.
Камінні топки з повітряним контуром складаються з таких основних елементів: корпус, димохід, дверцята, розподільні рукави. Якщо ви плануєте подавати тепло до суміжних приміщень, важливо заздалегідь спроєктувати всю систему каналів. Краще це робити перед початком будівництва будинку, інакше потім буде складніше монтувати обладнання. Рекомендуємо вибрати моделі зі спеціальним тепловим кожухом, а також із топкою, що забезпечує максимальну ефективність спалювання палива і витримує тривалі температурні навантаження.
Види повітряних камінів
Існує кілька критеріїв, за якими може бути класифікована камінна топка з повітряним контуром, пропонуємо ознайомитися з основними:
- за матеріалом виготовлення (сталь, чавун);
- за розташуванням (вбудована, пристінна, острівна);
- за типом використовуваного палива (дров’яна, газова, електрична);
- за типом згоряння (закрита та відкрита).
Сталева топка швидко нагрівається, але так само швидко й остигає. Чавун нагрівається поступово і повільно віддає тепло в приміщення. Закриті каміни забезпечують вищий ККД і можливість прогріти суміжні кімнати завдяки циркуляції повітря всередині системи, а ось відкриті здатні опалити тільки те приміщення, де вони встановлені. Що стосується розташування, форми та розмірів, то це впливає не тільки на технічні властивості, а й на естетичні характеристики. Ви можете вибрати класичний камін або віддати перевагу сучасному дизайну в мінімалістичному стилі, наприклад.
Особливості камінів із повітряним контуром
Якщо порівнювати моделі з повітряним і водяним контуром, то перевага перших у тому, що вони не бояться низьких температур, адже немає ризику замерзання води. Тому повітряні каміни можуть стати повноцінним джерелом тепла в невеликому будинку або на дачі. Також варто згадати, що сучасний асортимент моделей дає можливість вибрати відповідний варіант практично для будь-якого інтер’єрного стилю.
Щоб камін із повітряним контуром на 100 % виконував свої завдання, був функціональним і ефективним, потрібно враховувати не тільки характеристики моделей. Мають значення ще й інші чинники, такі як теплоізоляція приміщення, наприклад. Вам треба зробити все можливе для збереження тепла всередині будинку (утеплити стіни, поміняти вікна тощо). Також при виборі моделі обов’язково орієнтуйтеся на характеристики потужності, щоб виріб якісно прогрівав необхідну площу.
Камін незмінно залишається символом затишку, тепла і домашнього вогнища. Якщо ви хочете щось більше, ніж просто атмосфера, то вибирайте безпечні топки з повітряним контуром. Такі моделі будуть відмінно зігрівати, але при цьому зберігатимуть ту неповторну естетику і красу.