Впевненість у собі, перспективи кар’єрного зростання та соціальна реалізація людини залежать від її здатності взаємодіяти з навколишнім світом. Погіршення гостроти слуху може значно ускладнити якість життя, якщо вчасно не вжити адекватних заходів.
Поява порушень акустичної системи може пройти непомітно, тому навіть не виникає думки про необхідність звернення до лікаря. Але симптоми будуть прогресувати, тож найгірше, що можна зробити – сподіватися, що проблема зникне сама собою.
За допомогою сучасних пристроїв корекції слуху вдається відновлювати здоров’я у разі втрати слуху до 100-110 Децибел. Але без підготовки купувати прилад не можна – потрібен сурдолог, який виконає підбір слухового апарату після встановлення діагнозу, огляду та спеціальних досліджень. Звернутися до нього варто, якщо частіше доводиться слухати музику або дивитися відео на підвищеній гучності, часто перепитувати, що говорять оточуючі, відчувати дискомфорт через дзвін у вухах або відчувати біль. Навіть серйозні патології успішно лікуються, необхідно просто розуміти, як правильно діяти після їх виявлення.
Порядок дій у разі погіршення слуху
Якщо хочете, щоб в майбутньому гострота слуху не продовжувала знижуватися, призводячи до погіршення комунікації та інших неприємних наслідків, відразу після того, як почали помічати проблему, необхідно:
- Перестати панікувати і налаштуватися на те, що все буде гаразд. Ви навіть не уявляєте собі, наскільки багато людей використовують апарат слуховий та не відчувають дискомфорту.
- Згадати, коли почалося погіршення, чи не було якихось супутніх проблем, чи є у сім’ї випадки генетичних захворювань звукосприймаючої системи. Це буде потрібно надалі під час розмови з лікарем.
- Вибрати клініку для обстеження та сурдолога. Центр слуху в Києві має бездоганну репутацію та команду компетентних фахівців, а також власний інтернет-магазин зі слуховими апаратами перевірених брендів. Під час пошуку лікаря варто звернути увагу на освіту, стаж роботи спеціаліста.
- Записатися на зручний час та приїхати на консультацію. Перший прийом передбачає виконання отоскопії, акуметрії, тональної аудіометрії та камертональних тестів, а також розшифрування аудіограми.
- Купити слуховий апарат відповідно до рекомендацій сурдолога. Тип і характеристики підбираються з урахуванням ступеня приглухуватості, індивідуальних уподобань та способу життя.
- Здійснити налаштування слухового апарату.
Наскільки сильно зміниться життя після встановлення діагнозу?
Наявність проблем в роботі акустичної системи не є приводом для занепокоєння, якщо відповідально підійти до лікування, зокрема, зробити правильний вибір апарата для поліпшення слуху. Пристрої нового покоління варіюються за дизайном, способом носіння, кількістю каналів та програм, ступенем захисту та функціоналом, тому кожному пацієнту фахівець легко підбере відповідну модель. Після правильного налаштування ви швидко звикнете та перестанете навіть помічати прилад.